kliknij i otwórz: Miejskie Przedszkole Nr 11 im. 'Krasnala Hałabały w Jeleniej Górze'


Statystyki

A A A

Obrady SEJMU OPTYMISTYCZNEGO - Żabki


Optymistyczny Sejm w Miejskim Przedszkolu Krasnala Hałabały

w Jeleniej Górze.


   W piątek, 30 listopada w naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie. W największej sali przedszkolnej trwały obrady Optymistycznego Sejmu. Wybrani wcześniej: Marszałek - Michalina oraz Wicemarszałkowie: Marta i Kamil wraz z Sekretarzem panią Marzeną czuwali nad prawidłowym przebiegiem obrad.

 

   Tematyka dotyczyła wszystkich przedszkolaków, choć na sejmowych krzesełkach zasiadali najbardziej doświadczeni, czyli pięcio i sześciolatkowie. Posłanki i Posłowie w białych bluzkach, koszulach a nawet krawatach - prezentowali się niezwykle uroczyście. Wypowiadali się z dużym przejęciem i zawsze ,,mieścili się w regulaminowym czasie".

 

   Optymistyczna Izba z całą powagą odśpiewała hymn Polski i hymn naszego przedszkola, przypomniała zebranym czym jest: prawo, sejm, debata i głosowanie, a następnie debatowała na temat zachowania w przedszkolu.

 

   Marszałek udzielała głosu zgłaszającym się Posłankom i Posłom, a Ci, wchodzili na mównicę wypowiadając się jak w przedszkolu zachować się należy, i czego robić nie wolno. Każdy chętny mógł zabrać głos, skrupulatnie notowany na tablicy.

W przerwie, Posłanki i Posłowie uczestniczyli w zabawie ruchowej, a Marszałkowie z Sekretarzem, sporządzili Projekt Ustawy.

 

   Odświeżeni uczestnicy obrad, powrócili na salę Optymistycznego Sejmu i wysłuchali czytania projektu. Nikt nie zgłosił poprawki. Ustawa ,"O dobrym zachowaniu się w przedszkolu" została przegłosowana.

Oto efekt pracy naszego ,"Optymistycznego Sejmu"


USTAWA O DOBRYM ZACHOWANIU SIĘ W PRZEDSZKOLU:

 


I. NALEŻY:

 

 1. SZANOWAĆ SIĘ

 2. SŁUCHAĆ SIEBIE NAWZAJEM

 3. BAWIĆ SIĘ ZDODNIE

 4. DAWAĆ PRZYKŁAD MŁODSZYM

 5. UZYWAĆ FORM GRZECZNOŚCIOWYCH (PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM)

 6. POMAGAĆ SOBIE NAWZAJEM.


II. NIE WOLNO:

 

 1. WYŚMIEWAĆ SIĘ Z KOLEŻANEK I KOLEGÓW

 2. BIĆ, DOKUCZAĆ

 3. MÓWIĆ BRZYDKICH SŁÓW

 4. PRZESZKADZAĆ W ZABAWIE I NA ZAJĘCIACH

 5. HAŁASOWAĆ

 6. ROZMAWIAĆ PRZY POSIŁKACH.


III. TRZEBA:

 

 1. ZGODNIE SIĘ BAWIĆ

 2. DOSTOSOWAĆ SIĘ DO ZASAD

 3. BYĆ GRZECZNYM, MIŁYM

 4. BYĆ KOLEŻEŃSKIM

 5. BYĆ TOLERANCYJNYM